JSK Internet

Administracja publiczna

Urząd Transportu Kolejowego

Serwisy w nowej odsłonie. Lekka grafika, łatwa nawigacja, zgodność ze standardami.

Stworzyliśmy nowe serwisy internetowe dla Urzędu Transportu Kolejowego: serwis urzędowy, wersje angielska oraz BIP. System CMS WebAdministrator GOLD pozostał bez zmian ponieważ zgodnie z naszą strategią użytkownicy zawsze posiadają najnowszą sprawdzoną wersję systemu. Natomiast została wymieniona szata graficzna i sposób nawigacji. Strony zostały poddane także pracom redaktorskim. Szczególny nacisk kładliśmy na to, aby strony zostały stworzone zgodnie z wymaganiami WCAG i w niedługim czasie przejdą stosowne audyty.

Rewitalizacje przeszedł także serwis dla Pasażerów, który wykonany został w innej, mniej urzędowej grafice. Strona jest łatwiejsza w nawigacji i zawiera szereg informacji dla podróżnych w jednym miejscu.

E-dostępność dla stron internetowych to nie lada wyzwanie, wymagające odpowiedniego oprogramowania i doświadczenia informatyków projektujących taką  stronę internetową”. (www.utk.gov.pl w ścisłej czołówce najbardziej dostępnych stron w Internecie. (źródło:utk.gov.pl)

Podczas szkolenia redaktorów serwisu położony został nacisk na redagowanie serwisu w sposób zgodny z zaleceniami WCAG 2.0.T Zwracaliśmy uwagę na odpowiednią jakość czcionki, kontrast strony, opisy elementów graficznych, opisy pól formularzy i wyszukiwarek.

Urząd już teraz chciał spełniać wymagania ustalone w  Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych dotyczące Krajowych Ram Interoperacyjności. Termin, w którym wszystkie serwisy internetowe realizujące zadania publiczne powinny zostać dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, to trzy lata od dnia wejścia Rozporządzenia w życie (koniec I kwartału 2015 r.).

Wszystkie serwisy Urzędu Transportu Kolejowego zostały dostosowane do obowiązujących wymogów, za co też Urząd Transportu Kolejowego otrzymał wyróżnienie w V edycji konkursu Strona Internetowa bez Barier”.

Oba serwisy zostały wyposażone w wersje mobilną oraz kontrastową, które są tworzone automatycznie bez dodatkowej pracy redaktorskiej.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia

Poprzednie wdrożenie opisywaliśmy tutaj.