JSK Internet

Administracja publiczna

duw.pl - portal Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu

W grudniu 2012 r. zakończyliśmy prace nad serwisem głównym, stroną BIP oraz serwisem Centrum Zarządzania Kryzysowego w województwie dolnośląskim.

 

Serwis wyposażony został w wersję mobilną, serwisy przeglądać można nw przyjazny sposób a smartfonach oraz tabletach.

Zgodnie z najnowszymi standardami serwis jest również w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wraz z pracownikami Urzędu staraliśmy się aby architektura serwisu była czytelna dla użytkownika, by do minimum skrócić czas dotarcia do informacji.

Przeszkoliliśmy kilkudziesięciu redaktorów odpowiedzialnych za zamieszczanie bieżących informacji, zamówień publicznych, różnego rodzaju ogłoszeń i komunikatów. Moduł administracyjny, który służy między innymi do zarządzania kontami redaktorskimi pozwala w szczegółowy sposób na przypisanie odpowiednich uprawnień do administrowania konkretnymi działami serwisu przez każdego użytkownika systemu CMS.

Wszystkie 3 serwisy (duw.pl, BIP oraz CZK) są z sobą zsynchronizowane, dzięki czemu wystarczy dodać informację w jednym z nich , a wyświetlona zostanie w odpowiednich działach w innym serwisie. Przykładem może być publikacja komunikatów specjalnych w serwisie Centrum Zarządzania Kryzysowego i jednoczesne zamieszczenie ich w serwisie urzędowym w newsscrollerze na stronie głównej.

Na stronie głównej serwisu duw.pl znajdują się podzielone w specjalnych strefach najważniejsze wydarzenia z życia Urzędu, tj. zapowiedzi, aktualności oraz „top newsy”.

W dziale zapowiedzi umieszczone zostało kalendarium, które w sposób zbiorczy prezentuje przyszłe wydarzenia.

Serwis wyposażono w dynamiczną mapę województwa dolnośląskiego z podstawowymi danymi gmin oraz powiatów.

Najważniejsze informacje serwisu głównego, w tym materiały dla cudzoziemców dostępne są dodatkowo w trzech wersjach językowych.

Zachęcamy do obejrzenia serwisów:

Dolnośląski Urząd Wojewódzki

BIP Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego

Dolnośląskie Centrum Zarządzania Kryzysowego