JSK Internet

Administracja publiczna

Mazowieckie.pl - portal Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie

Dopasowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, z wersją dla urządzeń mobilnych, odświeżoną grafiką oraz nowym, czytelniejszym i bardziej przyjaznym użytkownikom menu.

Serwis w nowej wersji jest dostępny dla internautów od 30 czerwca. Celem przebudowy strony było jak najlepsze dopasowanie jej wyglądu, funkcjonalności oraz zawartości do oczekiwań użytkowników.

Na witrynie urzędu, poza nowymi rozwiązaniami, można znaleźć również m.in. dotychczas sprawdzone funkcje: kalendarz z zapowiedziami wydarzeń z całego Mazowsza, zakładkę Dla Mediów zawierającą informacje prasowe, zdjęcia z uroczystości i konferencji oraz dynamiczną mapę województwa z danymi gmin, powiatów i placówek pomocy społecznej.

Celem ułatwienia korzystania z portalu osobom niewidomym i niedowidzącym dodano mechanizm zmiennej wielkości czcionki, udźwiękowienia portalu oraz wersja tekstowa kontrastowa. W nowej wersji serwisu pojawiło się również menu podzielone tematycznie na zakładki dotyczące urzędu – np. wydziały, ogłoszenia, praca czy dla mediów oraz klientów – paszporty, cudzoziemcy czy poradnik klienta. Stronę można również łatwiej przeglądać za pomocą urządzeń mobilnych (np. telefonów komórkowych).

Nowa wersja portalu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego jest stale rozwijana i rozbudowywana. Ciekawe funkcjonalności, m.in.:

  • serwisy w języku rosyjskim i wietnamskim – zawierających podstawowe informacje o urzędzie i województwie oraz materiały dla cudzoziemców,
  • forum z możliwością komentowania artykułów – opcja zadawania pytań autorom informacji, komentowania aktualności oraz zgłaszania uwag do treści przez internautów,
  • elektroniczny poradnika klienta – budowanie on-line poradnika klienta na podstawie pytań zadawanych przez internautów i odpowiedzi udzielanych przez urząd,
  • komunikacja on-line – opcja nawiązania połączenia głosowego za pomocą komputera użytkownika i mechanizmu www.mazowieckie.pl.
  • newsletter SMS
  • możliwość budowania dynamicznych i dedykowanych formularzy i baz danych
  • konfigurowalny nagłówek FLASH